18+

Deadpool, USA, Kanada, 2016, 108 min

image-deadpoolŽijete krásny a šťastný život. Máte prácu, priateľku, kamarátov. No jedného dňa vám lekári oznámia, že vám diagnostikovali rakovinu. Vtedy k vám zavíta neznámy človek, ktorý vám ponúkne liečbu tejto choroby a život superhrdinu. Čo by ste urobili vy? Prijali by ste túto ponuku? Wade Wilson alias Deadpool ju prijal.
Podľa mňa každý chlapec (ale aj niektoré dievčatá) má rád komiksových hrdinov Marvela ako napríklad Kapitán Amerika či Iron Man. Ja ich priam zbožňujem. Aj Deadpool patrí medzi týchto hrdinov, no tak trošku inak. A práve preto som sa rozhodla ísť na tento film do kina.

Už po zhliadnutí upútavky (traileru) to bola láska na prvý pohľad. Možno si poviete, že tento film je tragick,ý lebo zase tá rakovina, ale pravda je úplne iná, verte mi. Len osemnásť plus? Na internete som sa dočítala, že Deadpool sa považuje za mládeži neprístupný film. S týmto celkom nesúhlasím. Je pravda, že je plný krvi, zabíjania a čiernočierneho humoru, no na druhej strane je to akčná komédia, nad ktorou sa nedá nezasmiať. A mimochodom – v kine vedľa mňa sedeli 10-roční chlapci, tak prečo nie ja?
Wade Wilson (Ryan Reynolds) predtým ako sa stal Deadpoolom bol členom špeciálnych jednotiek. Keď mu lekári diagnostikovali pokročilé štádium rakoviny, podrobil sa experimentálnej liečbe v rámci programu Weapon X, známeho a populárneho predovšetkým medzi x-menovskými mutantmi. Vďaka tomu sa Wade zbavil choroby a nielenže prežil, ale ako bonus získal schopnosť rýchleho samouzdravovania. Oproti Wolverinovi, ktorý po podobnej liečbe zostal celkom sexy, z tohoto pokusu vyšiel Wade trvale znetvorený. Vyzerá (podľa vlastných slov) ako „avokádo, ktoré malo sex so starším avokádom“. Aj preto bez väčšieho odporu prijal „okostýmované“ alter ego s názvom Deadpool.

deadpool2

Pridaj komentár