AFS

AFS (American Field Service) je spoločnosť ľudí z celého sveta – študentov, rodín a dobrovoľníkov rozhodnutých spoznávať jednotlivé kultúry z rôznych štátov.

Dňa 23.10.2019 sme sa zúčastnili na prednáške s predsedkyňou ASF. Na šiestej hodine sme sa premiestnili do auly školy, aby sme sa dozvedeli niečo o výmenných pobytoch v zahraničí, ktoré organizuje mimovládna organizácia AFS. Výmenné pobyty sú určené pre študentov od 15 do 18 rokov a zároveň aj hosťovanie študentov zo zahraničia v tomto veku na Slovensku. Ich cieľom je zbližovanie kultúr vytváranie tolerancie medzi rôznymi ľuďmi.

Štúdium v zahraničí

Máš možnosť spoznávať rôznych ľudí na celý život , máš možnosť žiť s inou rodinou, ktorá nie je z vášho okolia, možnosť spoznávať ich tradície, náboženstvá. Iba choď do úplnej novej a inej školy a nájdi si spôsob ako sa zoznámiť s inými ľuďmi z iných kultúr a zdokonaľ sa v jazyku a vo svojich zručnostiach a po príchode domov ich môžeš využívať vždy a všade.

Tvoje úlohy

1.Vyplň priebežnú prihlášku, vyber si krajinu a dĺžku štúdia. Pri výbere krajiny máš možnosť vybrať si z veľkého výberu, taktiež štúdium je možné vykonávať v časovom období od 3-12 mesiacov.

2. Stretni sa s AFS zamestnancom, ktorý ti poskytne všetky potrebné informácie.

3. Vyplň rozsiahlu prihlášku, ktorá musí obsahovať: informácie o tvojej osobe, tvojom zdravotnom stave a tvojich študijných výsledkoch. Po skončení rozsiahlej prihlášky ti AFS zamestnanci začnú hľadať hostiteľskú rodinku a školu.

4. Tak, už len nastúpiť do lietadla a tešiť sa na nových ľudí, spolužiakov, kamarátov , nové zážitky s nimi a nové kultúrne zážitky, na ktoré nikdy nezabudneš.

Dúfam, že pri výbere krajiny budete rozvážni a neoľutujete ani jedinú chvíľu strávenú či už s kamarátmi, spolužiakmi alebo so svojou novou hostiteľskou rodinou.

(Prajem príjemný zážitok)

Pridaj komentár