Budapešť

Po dvoch rokoch sa opäť zrealizovala maďarským triedam dobre známa budapeštianska cesta. Tento výlet ako vždy trval 3 dni. Počas nášho pobytu v Budapešti sme videli veľa zaujímavostí a pamiatok. Náš prvý deň…

Náš prvý deň nevyšiel úplne podľa našich predstáv, keďže sa nám pokazil autobus a do Pešti sme namiesto plánovaných 2 hodín dorazili o 9:00. Takto sme však mohli preskúmať mesto Pásztó a jeho okolie.

Ďalší deň ráno sme si pozreli Pamätné centrum holokaustu, ktoré sa zameriava prevažne na Židov, diskrimináciu a zabíjanie Rómov, homosexuálov a osôb so zdravotným postihnutím.

V druhej časti dňa sme navštívili Dom maďarskej hudby. Toto interaktívne múzeum navrhli Japonci, čo sa jasne odráža v jeho modernosti. Môžem povedať, že toto múzeum bolo vynikajúcou súčasťou nášho výletu, ktorý naozaj každého uchvátil. Okrem toho počas dňa sme mali možnosť vidieť Andrássyho ulicu a Námestie hrdinov.

Posledný, tretí deň sme išli k parlamentu a videli sme zaujímavé miesta v jeho okolí, vrátane sochy Attilu Józsefa a pamätníka Trianonu. Trianonský pamätník je dlhá tunelovitá stavba plná názvov osád odtrhnutých od vlasti Trianonskou zmluvou. Pre nás to bol veľmi cenný moment, keďže sme medzi týmito názvami mohli objaviť aj názov nášho domova. Naposledy sme videli topánky na nábreží, ktoré tiež pripomína nám trpký osud Židov. A tým sa končil náš výlet v Budapešti.

Pridaj komentár