Deň šťastia našej školy

20.marca sme spoločne na škole oslávili deň šťastia. Táto udalosť dala každému z nás príležitosť zamyslieť sa, čo nás robí šťastnými a čo vlastne šťastie znamená. Hlavnou atrakciou sa stalo niečo, čo bolo na začiatku len obyčajným kusom bieleho plátna, no na konci dňa odzrkadľovalo kúsok šťastia každého z nás. Jedna po druhej sa všetky triedy pri plátne vystriedali a stáli pred (na pohľad jednoduchou, no v hĺbke o čosi zložitejšou) úlohou.

Inštrukcie zneli jednoducho: „Nakreslite to, čo vás robí šťastnými.“

Niektorí šťastie vyjadrili jednoducho, potešili ich veci ako lievance či jednorožce, iní sa nad tým zamysleli o niečo hlbšie. Ale nech už bola odpoveď akákoľvek, vždy vyvolala úsmev na tvári aspoň jednému študentovi. A o to vlastne v celej tejto udalosti išlo. Zapáliť iskierku šťastia ktorá by sa po celej škole rozšírila ako plameň a zahriala pri srdci. Plátno bolo následne vystavené, aby nám pomohlo nájsť kúsok šťastia i v hociktorý iný deň. Ako bonus nám táto aktivita poskytla aj menšie voľno, čo urobilo šťastným každého z nás. Za tento krásny nápad vďačíme študentskej rade a dúfame, že podobný projekt zopakuje aj budúci rok.

 

Plachtu šťastia môže každý uvidieť pri dennodenných presunoch po schodoch – je zavesená z najvyššieho poschodia až po prízemie.

Silvia Oravcová, Noemi Jánošiová

Pridaj komentár