Dva krúžky

V prvý deň veľkonočných prázdnin, 14 apríla 2022, sa takmer dve desiatky žiakov (sekundy, kvinty a oktávy) dvoch krúžkov (literárneho a žurnalistického) vydalo vlakom z Rožňavy do Zvolena. Smiech, hudba, karty – to všetko ich sprevádzalo na ich ceste…

Prvou položkou na zozname žiakov troch tried, pani profesorky Jackovičovej a pána profesora Koháriho, bola prechádzka ekologickým parkom Lanice. Počasie tomuto plánu prialo a počas prechádzky výletníkov sa kačičky, hniezdiace v tomto parku, veľmi dobre napapali.

A kým sme prešli okolo hate prepájajúcej Hron až do mesta, už nám aj vyhladlo. Spoločne sme sa teda vybrali na Námestie SNP, kde sme si dali rozchod na obed. Niektorí sme sa vybrali do nákupného centra a iní ostali v centre, na veľkonočnom jarmoku, ktorý práve prebiehal. Zraz po obede sme mali o druhej.

Keď sme sa všetci konečne pozbierali, bolo načase urobiť pár fotiek – aby sme mali na čo spomínať. A samozrejme sme nevynechali ani Mestský park Ľudovíta Štúra s jeho bustou či bustou autora Jozefa Maka, Jozefa Cígera Hronského.


Predtým ako sme sa vydali na vlakovú stanicu, oddýchli sme si pri zmrzline a nápojoch a cestou na stanicu sme sa zastavili aj pri povstaleckých vlakoch.

Samozrejme, nebolo by to ono, ak by vlak z Bratislavy nemeškal. A tak sme si o polhodinku dlhšie posedeli vo vlaku na ceste späť. Po celom dni sme boli vyčerpaní, a preto cesta domov už bola pokojnejšia.
Výlet bol skvelý a myslím si, že všetci sa už tešíme na ten ďalší…

Pridaj komentár