Enja Rúčková v Knižnici P. Dobšinského

Související obrázek

22.3. sa žiaci kvinty a 1.B zúčastnili besedy s Enjou Rúčkovou v rožňavskej knižnici. Spisovateľka nám priblížila ako to chodí vo vydavateľstvách, zoznámila nás so svojimi knihami a odpovedala aj na otázky z osobného života.
Enja je matkou troch detí a písaniu sa venuje vo svojom voľnom čase.  Jej diela sú väčšinou určené pre mládež. I keď nerada píše pre dospelých, tak sa medzi jej vydanými knihami nájde aj niečo pre nich.

Spisovateľka sa priznala, že jej rodina ju v písaní veľmi nepodporuje a úspech, ktorý jej knihy majú, vôbec nečakala.  Vo svojich knihách spomína príhody z jej vlastného života a často využíva zápisky, ktoré písala počas strednej školy. Na všetky svoje diela je hrdá, avšak jej srdcovkou je kniha Most kolibríkov.
Autorka kníh Čo koho do toho, Žuvačkový kráľ a mnohých ďalších úspešných kníh nám prezradila, že má rozpracované dve nové diela. Jedno z nich sa venuje životu z reality a to druhé bude popreplietané prvkami fantasy.
Stretnutie s Enjou Rúčkovou bolo veľmi inšpirujúce a pokiaľ máte jej knihy radi, tak jej budúcu besedu určite nezmeškajte.


Výsledek obrázku pro enja rúčková
foto: M.J.

Pridaj komentár