Erasmus+ Malta

Od 5. do 11. mája sme sa my – osem žiakov z triedy 1.B a pani učiteľka Andrea Slabá, zúčastnili Erasmus+ mobility na Malte. Tento program financovaný Európskou úniou je navrhnutý tak, aby nám umožnil zlepšiť naše jazykové zručnosti, spoznať nové kultúry a rozšíriť naše obzory.

    

Hlavným cieľom mobility bolo zlepšenie našich jazykových schopností, a to najmä
v angličtine, keďže Malta je anglicky hovoriacou krajinou. Prostredníctvom každodenných aktivít a interakcií s našimi hosťujúcimi rodinami a miestnymi obyvateľmi sme mali jedinečnú príležitosť praktizovať angličtinu v reálnych situáciách. Okrem jazykového vzdelávania sme sa oboznamovali s kultúrou a históriou Malty. Navštívili sme historické pamiatky, ako Katedrálu sv. Jána vo Vallette, historické mesto Mdina či malebný ostrov Comino. Tieto výlety nám umožnili pochopiť históriu a tradície tejto jedinečnej krajiny.

     Program bol tiež zameraný na budovanie medzinárodných priateľstiev a spoluprácu. Spolupracovali sme na rôznych projektoch a aktivitách, ako bola keramická dielňa alebo digitálne workshopy, čím sme si rozvíjali svoje kreatívne a technické zručnosti. Táto mobilita nám poskytla nezabudnuteľné zážitky a významne prispela k nášmu osobnému a akademickému rozvoju. Týždeň na Malte bol nielen vzdelávací, ale aj plný zábavy a nových priateľstiev.

     Počas našej mobility sme totiž mali pestrý program. V pondelok sme navštívili školu, prešli sa po hlavnom meste Valletta, obdivovali Katedrálu sv. Jána, previezli sa trajektom
do Birgu a navštívili kostol v Senglea. Po škole sme sa zabavili pri laser tagu.
V utorok sme mali keramickú dielňu, navštívili Rabat a historické mesto Mdina.
Streda bola venovaná výletu na ostrov Comino, kde sme si napriek nepriaznivému počasiu užili krásne výhľady.
Štvrtok sme oslávili Deň Európskej únie vo Vallette, navštívili Maltský parlament a stretli sa
s premiérom. Po škole sme si zajazdili na motokárach.
Posledný deň piatok sme absolvovali digitálne workshopy, prechádzky po miestnych pamiatkach a deň sme zakončili kúpaním a rozlúčkovou večerou v škole.

     Na záver sme všetci vyjadrili veľkú vďaku našim hosťujúcim rodinám za ich pohostinnosť a podporu. Celý náš týždeň na Malte v nás zanechal trvalé spomienky a motiváciu na ďalšie vzdelávanie a osobný rast.

Pridaj komentár