Prvá zrúcanina

Páčil sa mi celý nápad akcie v rámci krúžku Za krásami Slovenska. A aj to, že sme si na presun do Fiľakova a späť vybrali bezplatný vlak a nie autobus. Výlet som si užil naplno.

Za krásami Slovenska I. – Fiľakovo

Na úvod sme si prezreli bunker – podzemný protiletecký tunel pod hradom z druhej svetovej vojny a potom aj hradnú vežu. Samotná prechádzka po zrúcanine bola menšou turistikou, ale nič nezvládnuteľné.

Po prehliadke hradu sme si dali v podhradí pauzu, počas ktorej sme sa najedli a odfotili sa s replikou kanónu.

Od hradu sme sa potom vydali ku kostolu, pri ktorom bola postavená socha so zaujímavým menom. Bola to socha Ištvána Koháriho, ktorý bol hradným kapitánom a krajinským sudcom. Špeciálne priezvisko preto, lebo sa tak volá nielen náš učiteľ ruského jazyka, ale aj môj dobrý kamarát z triedy. Do kostola sa nedalo vojsť, bol zamknutý, no vnútro kostola sa dalo pozrieť aj zvonku.

Po kostole sme išli do minizoo v parku, kde sme uvideli rôzne vtáctvo (sliepky, holuby, andulky, papagáje), ale aj kozy, barana či emu.

Bohužiaľ, zo ZOO sme už nešli nikam, lebo nám o pol piatej išiel vlak. Obe cesty vlakom som si náramne užil a dúfam, že ostatné výlety v rámci krúžku s pani Jackovičovou a pánom Kohárim budú tiež také skvelé ako tento.

Podzemie
Nádvorie
Najvyšší bod zrúcaniny
Busta Š.K. pred kostolom, ktorý dal postaviť
MiniZOO
V miniZOO boli aj hojdačky
V meste
Návrat na vlak cez jesenne sfarbený park

.

Pridaj komentár