Klameme, že jeden človek prírodu nezachráni!

šk-šiška

Foto: Š.K.

Nie, príroda nás nepotrebuje, avšak my ju potrebujeme na prežitie. Človek si často myslí, že si môže s prírodou robiť, čo sa mu zachce, lenže príroda tu stále nebude, keď sa ľudia k nej budú stavať takým prístupom ako doteraz.
Príroda nám dáva množstvo surovín, lenže človek si ich už prestal vážiť a to je veľmi zlé!
Je podľa vás dôležitejšia príroda alebo výdobytky modernej doby? Tablet, mobil, facebook? Myslíte si, že človek si neváži veci, ktoré dostáva od prírody? Ako môžeme pomôcť prírode? Na tieto otázky sa pokúsim nájsť odpoveď.
Ľudia v minulosti využívali prírodu na všetko a stavali sa k nej veľmi dobre, lenže človek v 21.storočí si už neváži suroviny, ktoré od prírody dostáva. Častokrát sa stáva, že ľudia materiál, ktorý od nej dostávajú, používajú proti nej samotnej. Napríklad stavajú elektrárne, továrne a mnoho iných škodlivých vecí.
Tiež si myslím, že výdobytky modernej doby sú veľmi preceňované a mladí jedinci často hovoria: „ Neviem si predstaviť život bez mobilu, tabletu a tak ďalej,“ a pritom častokrát zabúdajú na tradičnú prírodu.
A vlastne príroda je to, čo k životu potrebujeme a nie nejaké technológie. Obyvatelia tejto Zeme hovoria tiež: „Chcem pomôcť prírode, ale je to veľmi zdĺhavé a nemám čas,“ – toto sú všetko klamstvá.
Ľuďom sa proste nechce nič urobiť pre prírodu a častokrát myslia len na seba. Lenže prírode sa dá pomôcť úplne jednoducho,napríklad separovaním odpadu.
Stačila by aj úplne jednoduchá vec a tou je napríklad zámena plastových tašiek za papierové v nákupných centrách. Myslíte si, že je to stále zložité? Tak úplne postačí, keď nebudete odhadzovať odpad na zem. Niektorí obyvatelia miest a dedín často umývajú svoje automobily pri potokoch alebo riekach.
Ľudia sú natoľko hlúpi, že si uvedomia, že je potrebné niečo urobiť až keď bude neskoro. V minulosti ale aj v súčasnosti sa uskladňuje rádioaktívny odpad do rôznych podzemných úkrytov, a to veľmi škodí najmä pôde ale aj mnohým ďalším veciam.
Keď ste ma pozorne čítali, dostali ste pár užitočných tipov, ako aj vy môžete pomôcť. A dúfam, že sa sami zamyslíte nad problémami znečistenia prírody. Dúfam, že deti mojich detí ešte budú môcť vidieť tú krásnu prírodu.

Pridaj komentár