GoGo

11073465_991071637612164_1330472715444953109_nBAM, čaute, tu je GoGo! Tento pozdrav sa ozýva z desiatok videí na internete, ktoré si získali neuveriteľné množstvo fanúšikov. Ich autorom je GoGo, uletený, nebojácny a hlavne vtipný mladík z bratislavskej Petržalky, pre ktorého bola kariéra úspešného youtubera životným snom. Za svojím cieľom sa mu darí úspešne kráčať – dnes mu patrí najsledovanejší slovenský kanál na YouTube, kde ho sleduje viac ako 1,1 milióna fanúšikov. GoGo patrí k hlavným „celebritám“ nastupujúcej generácie a je dôkazom toho, kam až to človek plný tvorivých síl môže dotiahnuť spomedzi štyroch stien svojej oranžovej detskej izby. Viete o koho ide? Ak nie, teraz ho spoznáte.
Najznámejší slovenský youtuber, vlastným menom Daniel Sebastián Štrauch, je 19-ročný chlapec, vloger a spisovateľ. Preslávili ho kanály GoGoManTV a GoGo´sVlog na YouTube. Jeho hlavným kanálom je GoGoManTV a je druhým najodberanejším v českej časti YouTube, najodberanejším z kanálov v slovenčine a jedným z najsledovanejších kanálov v českej a slovenskej časti YouTube. Bol jedným z prvých slovenských youtuberov a v súčasnosti je pokladaný za najznámejšieho slovenského youtubera.

gogoNeustálou tvorbou prispel k tomu, že sa v roku 2013 umiestnil na 4. mieste vo vyhľadávaní na YouTube na slovenskom internete. 20. novembra 2015 vydal svoju vlastnú knihu GoGo – chalan z internetu, v ktorej opisuje svoj život youtubera. Pri príležitosti 1 milióna odberov na svojom kanále GoGoManTV vydal 29. novembra 2015 videoklip MŸSLI. A toto stále nie je všetko. Má neustále nové a lepšie nápady na svoju tvorbu. Žije youtubom ba dokonca YouTube je jeho život.
Od malička vyrastal v bratislavskom paneláku v Petržalke a vo svojich šiestich rokoch sa s rodinou presťahoval do rodinného domu v bratislavskej mestskej časti Rusovce, kde tiež navštevoval cirkevnú základnú školu. V štúdiu pokračoval na gymnáziu, z ktorého po štyroch rokoch prestúpil na Súkromnú strednú umeleckú školu animovanej tvorby v Bratislave, na ktorej študoval fotografiu. Maturitou si úspešne prešiel v roku 2015.
Inšpirovaný zahraničnými youtubermi, 11. júla 2010 založil jeden z prvých kanálov v slovenčine na YouTube. Svoje prvé video zverejnil 30. decembra 2011, ktoré spočívalo v komentovaní vlastného hrania hry Minecraft. Po vytváraní videí v žánri let’s play (komentovanie vlastného hrania videohier), sa začal venovať aj vlogovaniu (vytváranie video blogov), kvôli ktorému 23. mája 2012 založil kanál GoGosVlog. J

eho najstarší a hlavný kanál GoGoManTV (ktorý má cez milión odberateľov) je druhým najodberanejším kanálom zaregistrovaným v českej časti YouTube (prvým je kanál ViralBrothers, ktorého súčasná produkcia je však v angličtine) a najodberanejším kanálom vysielaným v slovenčine. Jeho kanál GoGoEnglishTV, na ktorom uverejňoval videá v angličtine, je neaktívny.
V júni 2015 sa zúčastnil 1. ročníka českého festivalu Utubering (v sekcii gaming), na ktorom mu bola udelená Cena pre najlepšieho youtubera.

Pridaj komentár