Lyžiarsky výcvik

1.A, 1.B, 1.D a kvinta odcestovali za svojím dobrodružstvom na lyžiarsky výcvik. V dozore profesorov sme zažili šesť nezabudnuteľných dní.
Každý deň sme dochádzali z Tatranskej Lesnej do Bachledovej doliny na svah. Rozdelili sme sa do piatich družstiev.

Tím číslo jedna (lyžiarov) mala na starosti profesorka Matisová. O druhú skupinu lyžiarov sa staral priateľ profesorky Matisovej. Družstvo tri, v ktorom som bola aj ja, bolo zložené z pololyžiarov pod dozorom pána zástupcu. Nelyžiari s profesorkou Görgeyovou boli skupinou číslo štyri. Špeciálny tím pani Némethovej tvorili iba dvaja členovia. Mali to asi najťažšie, pretože na lyžiach stáli po prvýkrát. Museli prekonať strach a seba samých, napriek tomu sa nevzdali a každým dňom sa zlepšovali.
Okrem soplíkov a odretých kolien sme si domov priniesli aj krásne zážitky.

Počas dňa nás mohli navštevovať naši rodičia. Neminul nás ani pán riaditeľ, ktorý si s nami zalyžoval. Za dobrou lyžovačkou nás čakal obed a zaslúžený oddych.
Po fajnej večeri sme sa stretávali v spoločenskej miestnosti, kde sme mali možnosť sa spoznávať a baviť sa. Pán zástupca nám svojimi vtipmi a hádankami urobil večer vtipnejším a veselším. Program však nepripravovali len profesori, ale aj my. Všetky družstvá si niečo pripravili, ale nakoniec sa víťazmi stali členovia prvej skupiny so scénkou IQ taxi.
Čas pred večierkou sme trávili na izbách, avšak zábava sa ešte nekončila. Karty, televízia či gitara nás k spánku nepustili. Využili sme každú minútu na vytváranie si spomienok. Smiech sa neustále ozýval po chodbe a hudba hrala v každom rohu.
V predposledný deň sme sa stretli na vyhodnotení celého kurzu. Za skvelú prácu nás profesori odmenili sladkosťami a trieda kvinta si pripravila narodeninové prekvapenie pre ich spolužiaka.
Fantasticky prežitý lyžiarsky výcvik bol za nami a všetci už len čakáme na ďalšiu príležitosť vydať sa za novým spoločným dobrodružstvom.

Pridaj komentár