Midnight Sun

Midnight Sun alebo v slovenskom preklade Polnočná láska je romantická dráma, ktorú režíruje Scott Speer.

Katie trpí vzácnou život ohrozujúcou chorobou nazývanou xemoderma pigmentosum (preto žije za čiernymi sklami a vychádza von iba v noci). Všetko sa to začalo pár rokov po narodení Katie. Jej mamka ju nastálo opustila a teraz na ňu dáva pozor z hora.

Katie nemôže za bieleho dňa chodiť na slnko. Vôbec. Pri slnečnom žiarení jej pokožka začína nadobúdať rakovinu kože, začne jej zlyhávať mozog a žiaľ môže aj umrieť. Má však jedno šťastie, má svojho úžasného, milovaného ocka. Všetky deti ju samozrejme začali odsudzovať. Až na jedno dievča menom Morgen. Po dlhšom čase strávenom za čiernymi sklami, uvidela chlapca na skejte, Charlieho. Pri dlhom pozorovaní chalana na skejte sa pozorovanie stalo rutinou, pričom Charlie ani nevedel , že Katie existuje.

Jediným a zároveň najväčším snom pre Kate bola HUDBA. V jeden osudný večer sa Katie vybrala s gitarou v ruke na vlakovú stanicu ukázať ľuďom svoj talent. Áno, bol osudný, pretože práve v ten večer spoznala Charlieho, chlapca so skejtom, presne toho Charlieho, ktorého mnohé roky sledovala spoza čiernych okien. S notesom a gitarou v ruke odznievali prvé tóny, po minútach prvá pieseň. Počas krátkej prechádzky mal Charlie česť spoznať hlas krásnej Katie. Postavil sa pred ňu, no Katie dostala takú trému z chlapca, že sa napokon pobalila a odišla domov. V tej rýchlosti si na stanici zabudla svoj notes, ktorý Charlie našiel. Ani si nestihla všimnúť, že zabudnutý notes ostal na stanici, Katie nakoniec poňho poslala svoju najlepšiu kamarátku Morgen. Keď Morgen prišla na stanicu po zabudnutý notes, videla Charlieho aj s notesom v jeho náručí, lenže Morgen bola taká zákerná, že chcela, aby sa Charlie a Katie skamarátili , tak Morgen teda poslala Katie sms-správu, že si má prísť poň večer, pretože musí ísť do práce. Katie sa dovolením otca vybrala sa po notes a… CHCEŠ sa dozvieť viac? KUK NA FILM. Odporúčam je fakt SUPER <3

Film prišiel do slovenských kín v máji. Scenár k filmu vytvoril Eric Kristen.

Film ma zaujal už po prečítaní jeho tajomného názvu. Polnočná láska, určite každý z nás vie čo je to láska. Či už z vlastnej skúsenosti alebo zo skúseností blízkych. Myslím si, že každý by bol vďačný , za takú lásku akú mali Katie a Charlie. Celý film oživila príjemná hudba ako napr. od Nate Walcott alebo od Belly Thornovej a od mnohých ďaľších.

Krásnu Katie stvárnila Bella Thorne- narodila sa ako najmladšia zo štyroch súrodencov. Ako malej jej diagnostikovali chorobu s názvom DYSLEXIA. Dyslexia je špecifická porucha prejavujúca sa neschopnosťou dosiahnuť jazykové zručnosti ako je čítanie, písanie a hláskovanie , Bellu to však nezastavilo a úspešne ju prekonala. Jej prvá rola bola bola v seriáli SHAKE IT UP.

V roku 2004 vydala svoj prvý album Jersey. O 7 rokov neskôr získala ocenenie Young Artist Award. Minúly rok vydala svoju druhú knihu  Life of a Wannabe Mogul. Dnes ma Bella 23 rokov a žije v Kalifornii, kde pracuje ako modelka, herečka ale aj skvelá speváčka.

Pridaj komentár