Moja noc škriatkov

Podarilo sa nám dostať k denníkovým vyznaniam niektorých študentov, ktorí sa zúčastnili tajuplnej a strašidelnej noci škriatkov na gymnáziu. Tu sú:

č. 1, autorka: Gréta Lőrinczová, tercia

Drahý môj denníček, včerajší večer bol strašidelný, ale zábavný. Keď sme prišli o piatej do školy, nikto presne nevedel, čo ho čaká. Najprv sme mali ísť do auly. Vedeli sme, že pre nás má 4.A niečo pripravené, no nevedeli sme presne, že čo. Najprv sa museli masky zo všetkých tried predstaviť. Každý musel povedať, kto je, ako sa volá, prečo si vybral túto masku a ďalšie otázky nám dávala 4.A. Ja so Sisou sme boli čarodejnice Waverly place. Medzitým prišlo RVTV a my sme museli rozprávať strašidelné príbehy. Nakoniec bolo vyhodnotenie najlepšej masky.

Potom pre nás mala 4. A pripraviť nejaké prekvapenie, takže sme museli zostať v aule. Niektorí z nás tancovali, iní len ležali na žinenkách a rozprávali sa. Medzitým nám pani profesorky priniesli občerstvenie a asi o hodinku nám prišli povedať, že 4.A je pripravená. Rozdelili nás do skupín a rozdali nám kartičky, na ktorých boli napísané stanovištia. Vedeli sme, že to bude veľmi strašidelné, lebo je Halloween a väčšina študentov už vrieskala. Na niektorých stanovištiach sme museli uhádnuť, že akou smrťou „duchovia“ zomreli alebo sme museli odpovedať na otázky o Halloweene. Najhoršie bolo, keď sme museli ísť do učebne etickej a výtvarne výchovy. Išla taká typická hororová hudba a my sme nevedeli, kedy na nás niečo vyskočí. Ale bolo to úplne super chodiť v noci, v tme, po škole.

Tiež bolo veľmi zaujímavé, keď sme museli hľadať lístočky v 4.A. Mali tam nesmierny neporiadok a kartičku bolo možné nájsť  iba pri svetle mobilu. Keď sme boli na všetkých desiatich stanovištiach a pozbierali sme všetkých desať kartičiek, mali sme z nich poskladať vetu. Veta znela : „Najlepší démoni z najvyšších pekiel.“

Po súťaži sa opäť vyhodnotil výherca a študenti zo 4.A išli do svojej triedy. Ostatné triedy – to znamená príma, sekunda, tercia a kvarta – zostali v aule, kde sme sa ešte asi hodinku rozprávali. Pôvodne sa mal pozerať film, lenže program bol dlhý, a tak sa pani profesorky rozhodli, že nám už o dvanástej večer film nepustia. A tak sa o pol jednej ráno zhasli svetlá. No naša skupinka vykecávala do tretej, kým väčšina nezaspala.

 

č.2, autor: Aurel Ševčovič, tercia

Drahý môj denníček, včera večer nám žiaci 4.A spravili super diskotéku, rozprávali sme si strašidelné príbehy a mali sme aj promenádu masiek na ktorej som nič nevyhral, ale to nevadí, hlavne, že som sa zúčastnil 😀 Najedli sme sa do sýtosti, lebo chlebíčky, ktoré nám pani profesorky (Matisová, Kostková, Repaszká) mi chutili. Potom sme museli dlho čakať, kým nám štvrtáci pripravili prekvapenie – bolo ním blúdenie po škole a plnenie úloh ,ktoré pre nás pripravili. Po prekvapení sme mali vyhodnotenie (na ktorom sme nič nevyhrali (ako vždy) 😀 ). Po vyhodnotení sme išli do našej triedy a pripravovali sme sa na „dlllhú noc“ :D. Všetci sme si umyli zúbky, prezliekli do pyžám a išli sme do auly. V aule sme sa rozložili, kde sme len chceli. Ja som spal pri Silvike, ku ktorej som sa až príliš nenápadne túlil. Po asi 20 minútach sa zhaslo svetlo, no my sme aj tak nespali a rozprávali sme sa. Moja spolužiačka „Wyka“ na mňa celý čas kýchala (mám podozrenie, že ide o ebolu 🙂 ). Asi o druhej ráno sme zaspali a zobudili sme sa o piatej. Ja som si bol umyť zuby. Pani profesorky nám nachystali raňajky. Chlieb s maslom a džemom. A sme sa pripravili na vyučovanie. Bol to môj najkrajší zážitok z tejto školy. 😀

 

Ďalšie „denníčkové zápisky“ už čoskoro (alebo v tlačenej Heuréke 🙂

Pridaj komentár