Navždy sa zachová…

stužková4a„Už máme stužkovú!“ V strese stojac pred dverami sály sa nás zmáhal stres. „Bože, nech už je po oficiálnej časti!“ Toto znelo v šume. A potom to začalo. V trojiciach sme začali tanečným krokom vchádzať a zrazu sa na tvárach vyčaril úsmev. Bolo to naozaj úžasné. Každý nás zvedavo sledoval, hľadal tých, čo pozná a my sme dávali pozor len na tie svoje kroky.
Nástup bol jedinečný, netradičný a páčil sa nám. A o to vlastne šlo. My sme už boli šťastní a vtedy sa od stolov ozval potlesk. Sprevádzal nás po celý ten oficiálny čas, kedy sa tlieskať „musí“ a my sme s hrdosťou preberali naše zelené stužky. Odovzdával nám ich s pánom triednym (RNDr. Marianom Koreňom), pán zástupca (Mgr. Á. Laco), obaja s veľkým nadšením.
Ten piatok večer sa začal pre nás naozaj “legendárne“. Na pohároch, stuhách, tortičkách všade ten istý dátum – 5. 12. 2014. Bol to veľký deň, ktorého ozajstný začiatok nebol o 18.00, ale už mesiace predtým, keď sa muselo všetko plánovať, nacvičovať, zdobiť, navrhovať. Výsledok bol pôsobivý.
Stoly, stoličky, pódium boli pripravené ako na svadbu a dievčatá boli ešte krajšie. Každá jedna vyzerala ako prekrásna princezná so svojím princom v tradičnej rovnošate.
Po oficiálnych povinnostiach prišlo na rad pobaviť publikum. Prvá scénka obsahovala celý život obyčajného študenta a i keď malo ísť o jednu z tých vážnych scénok, nejako sa to celé zvrtlo a vznikla improvizovaná komédia. V podobnom duchu sa vlastne odohralo takmer všetko. Ale publikum si to užilo. Medzi všetkým zábavným prišiel rad na odovzdanie daru pánovi triednemu, čo sme predviedli v podobe vojenskej prehliadky a ešte v maskáčoch zahrali a zaspievali pesničku pre rodičov, ktorým sme sa takto všetci spolu poďakovali, že sme tam s nimi mohli byť.
Boli sme radi, že naše pozvanie prijalo toľko skvelých profesorov, a že sme sa mohli zabávať spolu.
Nakoniec sme zistili, že stužková vôbec nie je o stužkách, ale o tom nádhernom večere, kedy sme sa s celou triedou zabávali (tak ako sme my vedeli) a do všetkého sme zapojili aj nášho úžasného triedneho profesora. Na tú noc iste nikdy nezabudneme.

J. Bartók, 4. A

Pridaj komentár