Nekonečný príbeh so Spišskou…

11. novembra 2019 sa študenti nášho gymnázia zúčastnili divadelného predstavenia v Spišskom divadle. Spomínané divadlo navštevujeme každoročne, a tak som približne vedela, čo očakávať. Išlo o predstavenie spracované podľa drámy Moliéra – Lekárom proti svojej vôli.
Po rannom príchode na výstupište sme našli svoj autobus a išli ním približne dve hodiny. Ja a moja trieda (sexta) sme cestovali s mladšími ročníkmi a niektorými profesorkami.


Tentokrát som patrila do skupiny, ktorá predstavenie videla ako prvá. Nemôžem povedať, že táto hra bola najhoršia, na ktorej som kedy bola – ale určite nebola najlepšia.
Podľa môjho názoru sa herci divadla snažia byť každým rokom vtipnejší, no nejako im to nevychádza.
“Vtipné scény“ mi neprišli vtipné a myslím si, že mnoho študentov sa nezabávalo na vtipoch, ale trápnosti. Niektoré výstupy mi prišli nevhodné, keďže sa predstavenia zúčastňovali aj mladšie ročníky ako napríklad príma. Snáď to pri mojej budúcej návšteve Spišského divadla bude lepšie.
Po divadle sme sa zastavili v nákupnom centre Max, kde sme sa mohli najesť a ponakupovať. Potom nás už čakala len rovnako dlhá cesta domov.
Nakoniec som to brala pozitívne. Víkend som netrávila učením sa na pondelkové predmety a v škole som nemusela presedieť dlhých sedem hodín. Radšej som si nejakú tú chvíľu posedela v autobuse so spolužiakmi.

Pridaj komentár