Krokodília zlatokopka

Kde bolo tam bolo, bol raz niekde v Afrike kmeň, ktorý sa prezýval Krokodilos. Už z názvu vyplýva, že to je kmeň krokodílov. Každý jeden krokodíl bol milý a priateľský a mali sa radi. Žili pokojným životom až kým sa nestalo niečo nečakané.

Jedného dňa sa starý krokodíl Stephi rozhodol, že vezme svojho pravnuka Sumula na prechádzku do pralesa. Stephi mal veľmi rád Sumula, a preto sa rozhodol, že sa spýta na jeho sociálny život. Sumul mu porozprával o všetkých jeho kamarátoch a zážitkoch s nimi. Ale Stephimu sa nezdalo, že hovoril iba o chlapcoch, teda nespomenul ani jedno dievča. Spýtal sa, či pre neho existuje nejaké také špeciálne. Odpoveď bola nejasná, keďže Sumul sa zamiloval do veľmi vyberavého a náročného dievčaťa. Volala sa Simka. Ona povedala Sumulovi, že s ním bude chodiť iba vtedy, keď bude mať niečo, čo nemá nikto iný. Uvedomil si, že nemal nič také, keďže to bol iba krokodíl ako každý iný. Zrazu si Stephi všimol za kríkmi niečo ligotavé. So Sumulom na seba hodili pár pohľadov. Ani jeden nevedel, čo to je. Rozhodli sa to preskúmať. Keď odhrnuli všetky konáre a listy, neverili vlastným očiam. Teda, kto by veril, kebyže v strede pralesa nájde hranaté auto zo zlata. Sumulovi sa hneď zablyslo v očiach, keď ho napadlo, že teraz už má niečo, čo nikto iný nemá. Rozhodol sa teda, že vezme auto do svojho obydlia a ukáže ho Simke. Bolo síce hranaté, ale kolesá malo okrúhle, takže nebolo ťažké ho transportovať. Asi dvadsať metrov pred obydlím sa Stephi zastavil. Chcel totiž povedať niečo dôležité. Rozmýšlal a napadlo ho, že auto by asi nemali brať do obydlia, aby ho niekto náhodou nezničil. Sumul s tým úplne súhlasil. Taktiež sa dohodli, že vyznávanie lásky nechajú na zajtra, pretože už bolo neskoro večer. Rozlúčili sa a keď prišli domov, zaľahli.

  V ďalší deň, keď sa Sumul zobudil, jeho cesta viedla rovno za Simkou. Ostal v šoku, keď uvidel ako Simka leží vedľa Stephino. Prišiel bližšie a oznámil s radosťou, že už má niečo, čo nikto iný nemá. Bolo už však neskoro. Stephi ho predbehol, zobral hranaté auto a požiadal s ním Simku o ruku. Čiže bola zasnúbená. Sumul nevedel, čo má robiť. Odišiel. Rozmýšlal nad tým, ako ho mohol takto podraziť. Po čase sa jeho smútok zmenil na hnev. Prišiel na to, že Simka je so Stephim len preto, lebo má hranaté auto. Napadlo ho teda, že to auto úplne zničí. Počkal dovtedy, kým slnko zapadne a dal sa na misiu. Auto zničil tak veľmi, že sa v podstate už nepodobalo na auto. Keď sa Simka dozvedela, že Stephi už auto nemá, okamžite ho opustila. Ale aj tak nešla za Sumulom lebo nemal o nič viac ani menej ako Stephi.

Keď si Sumul uvedomil, že Simka je vlastne iba zlatokopka, hneď o ňu stratil záujem. Uvedomil si, že lásku sa nedá kúpiť a každý má tú svoju spriaznenú dušu, ktorá chodí po svete len o ňom ešte nevie. Keď bude trpezlivý a obhliadne sa okolo seba, zistí, že jeho ozajstná druhá polovička je niekde nablízku, len musí byť trpezlivý a otvoriť svoje srdce.

Pridaj komentár