Pocity PO

Nakoľko sa náš časopis zaoberá všetkým, čo sa deje nielen vo svete, ale hlavne na našej škole, tak sme si takú udalosť, akou sú písomné maturity, nemohli nechať ujsť. Prinášame vám mikrointerview s jednou z terajších maturantiek zo 4.B.

Aké boli tvoje pocity pár minút pred začatím testu ?

Mala som zmiešané pocity. Vedela som, že som sa na tie maturity poctivo pripravovala, ale pár minút pred testom som mala pocit akoby sa mi všetky moje vedomosti, ktoré som za tie štyri roky nazbierala, vytratili. Ako sa to už blížilo a my sme dostávali prvé pokyny od administrátora, ktorý na nás dohliadal, tak môžem povedať, že som mala určité obavy.

Ktorá časť dala zabrať alebo čo hodnotíš ako najťažšie ?

Pre mňa osobne bola najťažšia písomná časť, test (PFEČ), čo ma dosť prekvapilo, lebo najviac som sa obávala slohu (PFIČ). So slohom som vskutku spokojná, no z písomnej časti nemám dobré pocity. Niektoré otázky v teste mi nesadli tak ako som si predstavovala a priznávam, že zo všetkých testov, čo som si robila z predošlých ročníkov na stránke NÚCEM-u, bol pre mňa tento najtažší.

Obávaš sa viac ústnych maturít alebo si myslíš, že to najhoršie už máš za sebou?

Áno, obávam sa ústnych viac ako som sa bála tých písomných, kedže sa pri slovných odpovediach zvyknem zasekávať a zakoktávať. Sú typy ľudí, ktorí s orálnym prejavom nemajú problém a vedia sa vynájsť v každej otázke aj keď sú pod stresom. No u mňa je to práve naopak a mám dosť problém sa vyjadrovať, keď som pod stresom. Kedže si myslím, že som tie písomné maturity pokazila, tak mi nezostáva nič iné ako sa na tých ústnych posnažiť viac.

Spovedanou študentkou bola Sára Hrivnáková

 

 

 

Pridaj komentár