Potravinová zbierka

Vo štvrtok, 23. novembra, sme sa my, študenti Gymnázia P.J. Šafárika, podujali pomôcť potravinovej zbierke pre ľudí v núdzi, ktorá prebiehala od štvrtka po dobu troch dní.

Zákazníci predajne Tesco mali možnosť pomôcť osobám bez prístrešia malým príspevkom v podobe trvanlivých potravín až do soboty.

Naša pomoc spočívala v oslovovaní zákazníkov predajne Tesco a rozšírení informovanosti o spomínanej zbierke, ktorá sa v týchto dňoch organizuje už jedenásty rok. Rožňavská Diecézna charita, ktorá zastrešuje zbierku, nás veľmi milo prekvapila perfektným a dobrosrdečným prístupom jej zamestnancov.

Stretli sme sa s vďačnými úsmevmi a svedomitým prístupom, ktoré sa rýchlo preniesli aj na nás a s posilneným odhodlaním sme začali s pomocou. Ochota ľudí pomôcť a prispieť na dobrú vec predbehla naše očakávania, stretli sme sa s úprimným záujmom o zbierku a s chuťou dozvedieť sa viac. Košík s jedlom sa začínal postupne zapĺňať potravinami od dobrých duší rôznych vekových kategórií, a čo nás prekvapilo najviac? Bolo to, aká ohľaduplná dokáže byť naša vlastná generácia. Odchádzali sme s ľahkým pocitom na duši a s úsmevom na tvári.

Pridaj komentár