Rebel week

Pokus o návrat k starým časom, alebo navrátenie nádeje na veselšie dni strávené v škole ? V súčasnej dobe, sú názory študentov týkajúce sa formy vyučovania rôzne. Niekomu viac vyhovovalo online vyučovanie, niekto sa teší, že opäť sedíme v školských laviciach. Ale keďže svet nie je čiernobiely, vyskytuje sa aj pri tejto problematike veľké množstvo protichodných názorov, otázok a (ne)odpovedí. I keď už navštevujeme školu prezenčne, niečo sa zmenilo. Návrat do minulosti nie je možný a všetko sa nanovo prispôsobuje a mení.

Žiacka školská rada ale neotáľala a jej členovia pripravili svojim spolužiakom milú akciu- Rebel week. Rebelský týždeň bol na našom gymnáziu organizovaný aj v minulosti, ale na škole sa v súčasnosti nachádza už len hŕstka študentov, ktorí si naň pamätajú. Táto akcia spočíva v tom, že žiaci sa počas celého týždňa riadia určenými pokynmi, ktoré sa väčšinou týkajú štýlu oblečenia v ktorom majú prísť do školy. Rebel week sa konal v období od 17. do 21. januára a pomohol nám prekonať posledné dni pred polrokom v relatívne dobrej nálade.

Pondelok sa niesol v znamení teplákov. Možnosť prísť do školy v pohodlných teplákoch nevyužil len málokto. O tomto dni by sa dalo hovoriť ako o najúspešnejšom dni týždňa. Skutočnosť, že je ním práve, mnohými ľuďmi nenávidený, pondelok len vyzdvihuje jeho úspech.

Témou utorka bolo neformálne oblečenie. Tento deň by sa dal nazvať akýmsi míľnikom medzi ľuďmi. Zatiaľ čo jedna polovica študentov tento deň využila na prezentovanie svojho unikátneho módneho štýlu, druhá si z neho urobila ďalšiu epizódu teplákového pondelka.

Streda reprezentovala najobľúbenejšiu činnosť mnohých žiakov- spánok. Témou bolo totiž pyžamo. Pyžamá sme síce mali, ale chýbalo tu to najpodstatnejšie- spánok. 🙂

Vo štvrtok sme sa pobrali úplne opačným smerom, keď sme všetky formy neformálneho oblečenia vymenili za formálne. Dievčatá v slávnostných šatách, chlapci v oblekoch… Boli sme v ten deň akýsi premenení.

A keďže všetko dobré sa raz skončí, bol tu i koniec týždňa rebelantstiev. Ukončila ich piatková téma dňa- anything but a backpack. Práve v tento deň bolo možné pozorovať pravú kreativitu študentov. Objavili sa náhrady za školskú tašku v podobre, krabíc od pracieho prášku či topánok, cez gitarové puzdrá až po vozík, klietky pre škrečka a nákupný košík.

Obdobie pred polročným hodnotením býva pre študentov jedným z najťažších období školského roka. Skutočnosť, že sme sa po online vyučovaní vrátili do školy práve v tomto čase, bola pre nás výzvou a ťažkým údelom. Rebelský týždeň nám pomohol vytrhnúť sa z jednotvárneho, neutešeného obdobia písomiek a skúšaní kreatívnym spôsobom.

„-Časy sú zlé,- vravia podaktorí. Keby žili dobre, aj časy by boli dobré, veď časy, to sme my!”

Sv. Augustín

Pridaj komentár