Šachy 15:20:15

IMAG0287bPre šachistov známy a už očakávaný turnaj,  15. ročník okresných majstrovstiev v šachu – O putovný pohár riaditeľa SCA, sa tento rok uskutočnil 26. októbra za účasti už naozaj dobrých (ale aj nových, začínajúcich) hráčov. Okrem žiakov gymnázia sa udalosti zúčastnil aj žiak SOŠ z Rožňavy (bolo nás dvadsať) a počas prestávok aj niekoľko zvedavých divákov.
Čas: 8:00. Zahájilo sa prvé zo siedmich kôl. Každý z hráčov bol v napätí, keďže asi polovicu z nás tvorili takí, ktorých sme ešte nikdy nevideli hrať, nevedeli sme, akí dobrí budú. Súťaž bola riadená švajčiarskym systémom hry a obaja hráči mali čas obmedzený na 15 min.
Po niekoľkých kolách sa ukázalo, ktorí z nás sú tí lepší hráči a finálové zápasy boli naozaj napínavé a veľmi tesné, hoci prvé tri miesta skončili kompletne v rukách 3.A.

Víťazom sa tohto roku so šiestimi výhrami stal Maximilián Černický, na druhom mieste Peter Vešelíny a na treťom Martin Laciak. Boli odmenení hodnotnými vecnými cenami a víťaz si mohol odniesť aj putovný pohár riaditeľa SCA.
Počas celého turnaja medzi hráčmi vládla veľmi dobrá nálada, a to aj vďaka výbornej organizácii pána profesora Koreňa a jeho dvoch pomocníčok. 15. okresné majstrovstvá sa tak stali naozaj výborným turnajom bez jedinej chyby, a každý z nás si ho veľmi užil.