Škvrny na slnku

Minulý pondelok sa naša škola zúčastnila na divadelnom predstavení s názvom Škvrny na slnku, organizovaným divadlom Actores v Rožňave. Herci začali toto predstavenie tým, že pomocou svojich hlasov postupne vytvorili pieseň, ktorá sprevádzala postavy počas celého príbehu.

zdroj fotoupútavky: actores.sk

V príbehu sa postupne dozvedáme, že „pán Róbert“ nie je len obyčajným bankovým úradníkom a zoznamujeme sa aj s ostatnými postavami. V príbehu ďalej spoznávame „Goga“, syna jedného z udavačov, ktorým vďačil pán Róbert za čas strávený vo väzení a Terezu, priateľku pána Róberta, ktorú zhodou náhod okradli o oba jej kufre, keď cestovala za pánom Róbertom (ona ho ale pozná pod menom Tomáš).

Poslednou postavou v príbehu je pán policajt, ktorého by sme dokázali opísať ako mierne streleného, ale zato vtipného. O tejto postave sa v príbehu veľa informácií nedozvedáme, lebo vystupovala najmenej zo všetkých postáv.

Cením si kreativitu scenáristu a vžitie sa hercov do svojich rolí. Na druhej strane – v príbehu sa našli aj diery resp. veci, ktoré (aspoň mne) nedávali veľmi zmysel, ako napríklad telefonát, ktorý zastihol pána Róberta hneď na začiatku príbehu.

Celkovo toto divadelné predstavenie odporúčam každému, kto si rád pozrie komédiu so štipkou improvizácie. Neodporúčal by som toto vystúpenie rodinám s malými deťmi, pretože na pár miestach sa herci rozhodli použiť vulgárne slová, ktoré ale pridávali k napätiu tvorenému vývojom postáv.

foto viac o predstavení na stránke divadla: https://actores.sk/repertoar/skvrny/

Pridaj komentár