Spoločná reč v Grécku

    „Spomienky so správnymi ľuďmi sú na nezaplatenie.“ (Kylenova poézia)

My sme si na tvorenie spomienok našli nielen správnu partiu slovenských študentov, ale aj študentov z Poľska, Talianska a Grécka. Minulý týždeň sme sa zúčastnili výmenného pobytu v rámci projektu Memory of Europe, navštívili sme Tessaloniké a týždeň sme bývali v malebnom mestečku Mouzaki v Grécku.

     V prvý deň sme boli ešte trošku hanbliví, ale predsa rozhodnutí nadväzovať nové priateľstvá. A začali sme rovno zhurta. Kým sme odcestovali z Tessaloník, zatancovali sme si spoločne s poľskými študentmi v strede móla pár tancov na spríjemnenie času. Pri obavách, ktoré sme mali ohľadom našich zručností komunikovania v anglickom jazyku, sme prekvapili samých seba. Podľa môjho názoru sme sa vôbec nemali čoho báť. Prišli sme na to, že ak nájdeme spoločné záľuby, nájdeme aj spoločnú reč. Najlepšie sa spoločná reč hľadala pri hraní kariet, ktoré sa drvili deň a noc, pri káve, ktorú tam mali ohromne chutnú, pri robení projektov a rozoberaní nápadov.

     A tak sa aj stalo. Kamarátstva, ktoré nám vznikli za jeden týždeň, budú trvať minimálne navždy. Spomienky sú tvorené ľuďmi a ľudia tvoria spomienky. My sme si vytvorili nespočetne veľa spomienok, ktoré by sme nevymenili ani za milión a budeme na nich spomínať s iskrami, ale aj so slzami v očiach. Určite, keby sa nás niekto spýtal, či chceme ísť ešte raz, tak všetci by sme jednohlasne odpovedali ÁNO.  Najviac však môžeme byť vďační našim profesorkám, ktoré nám dali takúto možnosť, poskladali takú dobrú partiu a zároveň v nás mali neskutočnú dôveru.

Pridaj komentár