Star Stable

Star Stable Online je simulačná hra, ktorá bola vytvorená vo Švédsku a vydaná v roku 2011. Hra je založená na tom, že máte svojho koňa, o ktorého sa staráte. Ďalej plníte úlohy, za ktoré dostávate peniaze a XP, ktorými si zvyšujete level postavy a svojho koňa. Hra je dostupná v 14 jazykoch, no nie je medzi nimi slovenčina, preto sa vám bude hodiť angličtina.

Do piateho levela je hra zadarmo, no ak chcete pokračovať na ďalšie miesta na mape a zvyšovať si level, musíte si zaplatiť tzv. Star rider. Star ridera si môžete zakúpiť troma spôsobmi – na mesiac, na tri mesiace alebo navždy. Ak si zakúpite Star ridera, dostávate každý týždeň určitú čiastku star coins, za ktoré si viete kúpiť koňa, oblečenie a omnoho viac. Taktiež sa vám otvorí mapa a máte prístup do nových oblastí.

Star Stable Online hrám od roku 2018 a najviac sa mi na nej páči ako sa neustále vylepšuje a približuje k realite. Neustále tvorcovia vylepšujú animácie tak, aby sa hra čo najviac približovala k realite a pridávajú aj typické pohyby niektorých určitých plemien koní. Aktualizácie prebiehajú každú stredu doobeda, ktoré opravia nejaké nedostatky alebo poruchy, alebo pridajú niečo nové.

V hre si viete nájsť veľa nových kamarátov, nakoľko hra je online. Z mojej skúsenosti sa vek hráčov, prevažne dievčat, pohybuje od 11 do 18 rokov.

Ďalšou zaujímavosťou je, že v hre sa nachádza veľa príbehov, ktoré na seba nadväzujú. Celá hra je založená na tajomnom príbehu, ktorý postupne spoznávate medzitým, čo plníte úlohy. Ja mám osobne veľmi rada tieto príbehy plné mágie a veľakrát som mala husiu kožu popri čítaní.

Veľkou výhodou taktiež je, že každý mesiac sú nové kódy, ktoré sú veľkou výhodou napríklad pre niekoho, kto si nemôže dovoliť zainvestovať do hry.  Kódy sa dajú nájsť na sociálnych sieťach alebo na tzv. Jorvikpedia, ktoré potom zadáte do hry a dostanete rôzne darčeky, ako napríklad oblečenie, výbavu pre koňa, zvieratko, star coins a veľa iného.

Ak by som mala túto hru ohodnotiť bodovo, tak jej dávam 9/10. Mám z nej krásne spomienky s kamarátkami a dokázala ma zabaviť na hodiny. Bod som strhla preto, lebo niekedy sa v hre vyskytnú poruchy, alebo prehnane seká, no väčšinou je to vyriešené aktualizáciou. Pre milovníkov koní, ktorí by chceli spoznať viac zo sveta koní alebo majú radi príbehové hry, je Star Stable Online najlepšou hrou, ktorú poznám.

Pridaj komentár