Stredajší koncert

Výchovný koncert. Každý študent pri týchto slovách zagúľa očami. Áno, naše gymnázium sa opäť jedného takéhoto koncertu zúčastnilo.
V stredu (4.10.2019) na prvých dvoch hodinách sa žiaci prvých, druhých, tretích, štvrtých a piatych ročníkov presunuli do športovej haly gymnázia, kde sa daná udalosť konala.


Od koncertu som veľa neočakávala, avšak som bola milo prekvapená. Namiesto nekonečne dlhých vianočných pesničiek alebo nudných slovenských piesní, ktoré nikto nepozná, sme si vypočuli celosvetovo známu hudbu. Odznela Abba (Mamma mia, Money, money, money), Toto (Africa), skupina Queen (We are the champions), ale aj Tina Turner, Team, Elán a niektorí ďalší.


Okrem muziky sme sa aj niečo naučili. Však aký by to bol výchovný koncert bez “poučenia“ študentov? Žiaci za svoje správne odpovede o zahraných skladbách a o ľudskom mozgu získali odmenu.
Myslím, že všetci boli nakoniec spokojní. Uliali sme sa z prvých dvoch (takmer troch) vyučovacích hodín a mali príjemnejší budíček ako obvykle. (A niektorí získali aj diskokeksy).

Vystupovali: dvojica pod menom Clakson, vedená Valentínom Čekovským

Ak chcete poslať postreh: rockovevychovne@gmail.com

Pridaj komentár