Tourist pizza

Maturitný týždeň je za nami a aj keď maturanti mali plné ruky práce (či ústa odpovedí), ostatné triedy si užívali týždeň výletov. Exkurzie či turistiky – hlavné je, že sme sa neučili. Neviem, ktoré miesta ponavštevovali iné triedy, ale tá moja (kvarta), každý deň navštívila s pani profesorkou Jackovičovou niečo iné. V prvý deň to bola knižnica v Rožňave, na druhý Slavošovce (závod a rodný dom Dobšinského), v stredu sme boli v Revúcej (prvé slovenské gymnázium), ale najlepšie to bolo vo štvrtok.
Na štvrtý deň sme šli na spoločnú turistiku s pánom profesorom Kohárim a jeho triedou. Môžem povedať, že táto turistika nebola hračkou. Od rázcestia na moste v Slavci po Plešivec sme prešli cez les dobrých 7 kilometrov. Niektorí z nás schytali pár škrabancov, iní niekoľko uštipnutí, ale všetci sme sa dostali do cieľa živí. Napriek prepoteným tričkám sme si výlet užili. Rozprávali sme sa, smiali a samozrejme nás zo spolužiačkinho mobilu sprevádzala anglická či ruská muzika.

Po dlhšej “prechádzke“ s niekoľkými otočkami zablúdení sme si dopriali zaslúžený oddych. Nechýbala ani pizza na obed vo vychýrenej plešiveckej pizzérii (sexta si tam dala stretko aj s bývalou triednou) a nechýbala ani dobrá nálada.

Cesta späť už bola menej náročná, keďže sme cestovali autobusom. Na druhý deň ráno (na moje prekvapenie) som sa zobudila bez svalovky. Takže by som sa kľudne nechala presvedčiť na ďalšiu podobnú turistiku. Počas budúcich matúr vám odporúčam niečo podobné podniknúť. Nebudete ľutovať, pokiaľ sa nebojíte hmyzu a samozrejme -nezabudnite vziať pána profesora Koháriho, pretože bez neho to nie je tá pravá turistika.
Takto trávila maturitný týždeň moja trieda. Dúfam, že aj vy ste si ho užili.

 

Pridaj komentár