V Budapešti

budapest_0030

 

Žiaci maďarských tried sa v dňoch 23.11-25.11. 2014 zúčastnili na poznávacom zájazde do Budapešti.
Vo štvrtok, po príchode do kolégia, sme vyrazili do mesta. Najprv sme pozreli parlament a slávnostný program, keďže v Maďarsku oslavovali Deň republiky. Fotili sme sa s vojakmi, ktorí stáli pred parlamentom, videli sme sochu Ronalda Reagana, ale aj iné pamiatky nádherného hlavného mesta Maďarska. Po večeri sa naša trieda (4.D) dohodla, že pôjde na prechádzku po meste, ktoré môže byť  aj v noci nádherné.Počas prechádzky sme dostali na Margitin most, Margitin ostrov, Reťazový most a videli sme aj parlament.

Na druhý deň sme navštívili multifunkčný štadión Groupama Aréna a mali sme šancu vyskúšať si aj nové metro. Popoludní sme mali možnosť ísť do obchodného centra Campona. Tam sme vyskúšali rôzne fyzické pokusy v Paláci zázrakov. Po večeri mal každý voľný program, a tak niektorí išli do mesta, niektorí do neďalekého obchodného centra pozrieť si nejaký dobrý film.

V sobotu sme navštívili Hradný palác, Rybársku baštu a Chrám sv. Mateja. Maďarskí hostitelia nám pripravili rôzne otázky, na ktoré sme mali nájsť odpovede na námestí pri Chráme sv. Mateja. Po výlete plnom zážitkov a zábavy sme nastúpili vyčerpané do autobusu, no už vtedy sme rozmýšľali nad tým, kedy prídeme späť, aby sme mohli zažiť ďalšie fantastické dni v Budapešti.

Emese Demeterová

Pridaj komentár