Deň prímanov

Imatrikulácie.

Spomínate si na tie vaše? Určite ste boli plní očakávania a hrôzy z toho, čo vás čaká. Podobné pocity mali aj prímania na našom gymnáziu.
Dňa 22. novembra sa uskutočnilo na našej škole slávnostné privítanie žiakov do cechu študentov školy. Nie je ľahké vyjadriť slovami, čo každý príman musel prežívať, ale jedno je isté – táto veľkolepá akcia, ktorú pripravili starší žiaci kvarty, v nich zanechala nezabudnuteľné zážitky.

Sviatočný ceremoniál v duchu Roxfortu (z kníh Harry Potter) otvorila naša pani riaditeľka povzbudzujúcim príhovorom. Po ňom nasledovali vtipné tance kvarťanov, ktoré rozosmiali očká nejedného prímana. Svoj program nám predviedli aj naši najmladší.


Potom už nasledovali dlhoočakávané úlohy. Keďže tento rok museli byť o niečo menej náročné, boli zvládnuté ľavou zadnou. Pri každej z “misií“ prváčikov ich povzbudzovalo bohaté publikum zložené zo sekundy a tercie. Jednou z úloh bol slávny metlobal, ale nechýbalo ani jedenie jablka zo špagátu. Čerešničkou na torte rozhodne bolo nástupište deväť a trištvrte. Žiaci si tento deň užívali a zdolali všetky nástrahy, ktoré ich čakali.
Na záver si kvarťania pre nich pripravili elixír múdrosti a slávnostne si pripili.

Nuž a aká by to bola imatrikulácia bez skladania sľubu? Trieda prímy sľúbila kvarte poslušnosť, pomoc, dokonca i vernosť, ktorú spečatili podpisom na imatrikulačnej listine. Každý z nich dostal diplom na pamiatku tohto dôležitého dňa. Prímania zvládli prijatie do cechu školy výborne a úsmev im žiaril ešte dlho potom. Domov odchádzali obohatení o príjemné zážitky a s hrdým pocitom, že patria medzi nás – medzi gymnazistov.

Pridaj komentár