Vianočná Zvolenská Bystrica

V rámci krúžku Za krásami Slovenska sme sa tentokrát vybrali na vianočné trhy Banskej Bystrice a Zvolena.  Pre zmenu sa k tercii pridala aj trieda sexta. Na miesto „činu“ sme sa presúvali opäť vlakom, prečo nevyužiť bezplatné cestovanie? (celodenné náklady výletu: 1 euro vstupu na šikmú vežu v BB + strava)…

Pred Múzeom SNP v Banskej Bystrici

Najprv sme sa dostavili do Zvolena, kde sme len prestúpili na druhý vlak a rýchlo sme sa presunuli do Banskej Bystrice. Vystúpili sme na Hodinovú vežu, odkiaľ sme mali krásny výhľad na vianočné mesto.

Osobný vlak ZV – BB
No počkaj! (Ну погоди!)
Mladí hokejisti pri soche mladého hokejistu pre LUXom v BB
československá verzia T34
V areáli Múzea SNP v BB
Zo „šikmej“ veže v Banskej Bystrici

Keďže však už bolo dosť neskoro a my sme ešte stále nič nejedli, tak sme sa rozhodli zájsť do Europy (Shopping centra) na rýchly obed. Potom sa začalo stmievať, a tak sme sa presunuli na námestie, kde sme si naplno užili vianočnú atmosféru aj so snehom (chvíľami aj s dažďom). Ako sme nakupovali darčeky pre najbližších, tak sa nám poza chrbty prehnal Mikulášsky beh tvorený asi 200 Milukášmi a Milukáškami.

Mikulášovia a Mikulášky na námestí v Banskej Bystrici 7. 12. 2019

Po prehliadke vianočnej Bystrice sme opať nasadli do vlaku a čoby lusknutím prstov sme sa ocitli vo Zvolene. Prešli sme sa po zvolenskej Vianočnej dedinke, pokochali sa voľne prístupným klziskom na námestí a dali si vianočný detský punč či kávu. Keďže nás však čas tlačil, bolo načase sa znovu presunúť na vlakovú stanicu. Po ceste sme sa pri šmyknutiach občas poliali kúpenými nápojmi, no aj tak nám tento výlet stál zato.

Klzisko na Námestí SNP vo Zvolene (voľne prístupné!)
„Obývačka“ oproti klzisku
Vianočná dedina vo Zvolene

Obe cesty vlakom sme využili každý po svojom, niektorí sa učili, iní zasa hrali karty či počúvali hudbu. No samozrejme sme sa aj smiali. Týmto sa chcem poďakovať pani profesorke Jackovičovej a pánovi profesorovi Kohárimu za krásny a vydarený výlet a dúfame, že nejaký ďalší príde už čoskoro.   

Pridaj komentár