Život v raji

Koncom apríla sme desiati žiaci z našej školy vycestovali do Portugalska. Vyrazili sme na cestu plnú nových poznaní. V našej malej skupinke sme sa síce veľmi dobre nepoznali, ale veľmi rýchlo sme zistili, že toho máme veľa spoločného a vytvorili sme si tak nové priateľstvá nielen s cudzincami, ale aj s našimi slovenskými spolužiakmi. 

Cestovali sme za našimi kamarátmi, ktorí už u nás na Slovensku boli. O to viac sme sa na nich tešili a nervozita, ktorá prevládala pri našom prvom stretnutí, úplne zmizla a ostala v nás len nedočkavosť, nech už sme s nimi. Hneď ako sme vystúpili z autobusu, rozbehli sme sa za nimi. Na všetkých tvárach žiarili úsmevy. Portugalci však neboli jediní, ktorých sme si po príchode všimli. Bol to práve oceán, ktorý nám všetkým vybil dych. Keďže väčšina z nás pri oceáne nikdy predtým nebola, bol to dvakrát taký pocit radosti, keď sme uvideli, ako blízko ho týždeň budeme mať. Pláže boli miestom, kde sme trávili takmer všetok náš voľný čas. 

Jeden z najkrajších zážitkov, ktoré sme zažili, bola návšteva mesta Porto. Toto mesto nás okúzlilo svojím čarom hneď na prvý pohľad. Naše potulky nádhernými malebnými uličkami sprevádzal spev pouličných spevákov, ktoré celému mestu dodávali život a úžasnú atmosféru. 

Na konci týždňa však prišlo lúčenie, ktoré bolo tou najťažšou časťou celého týždňa. Bolo plné emócií a silných objatí. Priateľstvá a nezabudnuteľné spomienky na celý život sú to najvzácnejšie, čo si z tohto výletu každý z nás odniesol.

Pridaj komentár