Zranenie kradlo (prvé miesta)

3. októbra 2017 sa konal cezpoľný beh, ktorého sa zúčastnili študentky nášho gymnázia Katarína Brindzová, Chiara Stanková a Iveta Ujháziová. Študentky sa ako skupina umiestnili na krásnom 1.mieste a 1. miesto obsadila  aj Iveta Ujháziová v kategórii jednotlivcov. Chiara Stanková skončila na 3.mieste a Katarína Brindzová na 7.mieste. V rámci tejto príležitosti sme si pripravili zopár otázok, ktoré nám zodpovedala jedna zo súťažiacich, Katarína Brindzová:

1.Aký bol váš prvý dojem z trasy, ktorú ste mali podstúpiť?

– Keď sme krokom vstupovali na trať, zdala sa mi byť pomerne prijateľná, no akonáhle sa začal beh, bolo to ťažšie než som očakávala.

  1. Akú ste mali prípravu na tento beh?

– Pravdupovediac som sa nijako zvlášť  na túto súťaž individuálne nepripravovala. Moja kondička pozostáva hlavne z môjho aktívneho trénovania basketbalu, kde nám na kondícii fakt dávajú zabrať. Popritom si z času na čas rada aj zabehám.

  1. Aký bol priebeh súťaže a aká bola náročnosť terénu?

– Hneď po vyštartovaní som si bola sama sebou neistá. Každý sa strkal a snažil pretlačiť na vedúce postavenia a dokonca som bola párkrát obeťou strknutia aj ja. Behala som popri mojej kamarátke, ktorá si v jednej časti trasy skoro vytkla členok. Vtedy som zapochybovala, či to všetky zvládneme do cieľa bez jediného zranenia. Trať bola spravená náročne. Nachádzali sa tam úseky, kde som radšej spomalila (kvôli zdravotným problémom, ktoré som nedávno prekonala). Boli chvíle, keď som naozaj nevládala, no snažila som sa pred seba nikoho nepustiť.

  1. Aké boli vaše pocity, keď ste sa dozvedeli, že ste ako skupina vyhrali a postupujete do ďalšieho kola?

– Boli sme nadšené. Nedúfali sme, že dosiahneme až taký dobrý výsledok. Akonáhle sme sa dozvedeli o našej výhre, potešili sme sa z nej rovnako ako naša pani profesorka.

  1. Aká bude vaša nasledujúca príprava pred ďalším kolom?

– Práve teraz nemáme veľa času na prípravu, takže ja sa osobne posnažím trošku viac zamakať na tréningoch.

 

Úspešnosť našich dievčat bola v ďalšom kole pomerne rovnako dobrá ako po prvýkrát. Nanešťastie jedna z našich súťažiacich (Iveta Ujháziová) spadla a zranila sa. Ako skupina sa preto neumiestnili, no Chiara Stanková na konečnom 11. mieste a Katarína Brindzová na 15. mieste podali aj tak výkon, na ktorý môžu byť patrične hrdé.

 

Silvia Oravcová, Noémi Jánošiová

PS: Ak radi kreslíte/fotíte, pridajte sa k nám v Heuréke, aby sme mali vlastný obrazový materiál a nemuseli uvádzať tak ako teraz… zdroj obrázka: mzone.cz/clanek/behani-aneb-sport-ktery-si-zamilujete/

 

Pridaj komentár