Môj look na našu školu

Moje meno je Sebi, som študentom nášho gymnázia už druhý rok. Niekedy mám pocit, že čas na našej škole je niekoľkonásobne rýchlejší oproti času, ktorý venujem voľnočasovým aktivitám. Za mňa môžem povedať, že som si určite vybral veľmi dobre.

Zažívam tu plno zábavných, vtipných a veselých chvíl vďaka užasnému kolektívu študentov a priateľov. Určite musím pochváliť aj voľnočasové aktivity či krúžky, ktorých je na výber nespočetne podobne ako rôznych projektov. Páči sa mi, že naša škola dokáže študentom otvoriť dvere do veľkého sveta vďaka podpore a motivácii študentov učiť sa a zlepovať sa v tom, čo im ide. Príkladom som aj ja, pretože mňa baví slovenčina a chcel by som študovať žurnalistiku, a tak sú pre mňa novinársko-redaktorské snahy pána profesora Koháriho ako stvorené (pokiaľ máš aj ty rád/rada slovenčinu, určite sa k redakcii Heuréky pridaj).

Potom tu máme krúžky, trebárs na sebaobranu a mnoho ďalších, ktoré som ešte nevymenoval. Ako študent som s kvalitou vyučovania spokojný a menil by som len minimum vecí. Určite by som prijal väčšiu školskú telocvičňu a navrátil by som funkčný tenisový kurt za školou, ale ako náhradu máme veľmi pekné fitko, kde sa dá dobre zacvičiť a aj ja som ho už párkrát využil. Tak isto sa mi veľmi páči, že naša škola nikdy nespí a stále sa hľadajú možné zlepšenia a vylepšenia určitých vecí, aj za pomoci odhodlaných a nadaných študentov.

Škola so študentmi neustále komunikuje ohľadom ich spokojnosti, poprípade zisťuje, čo by na škole vylepšili alebo zmenili a podľa mňa to je správna cesta. Jednoznačne mám aj veľmi pozitívny názor aj na školské výlety či exkurzie a možnosti objavovania nových vecí. Veľmi sa mi páčila exkurzia do Osvienčimu, ktorá mne (a určite aj ostatným zúčastneným) zobrazila krutú históriu. Oslovil ma aj výlet do Bratislavy, koncoročné výlety ako sú stanovačky či chaty, lyžiarske a plavecké výcviky. Na všetkom si škola dáva veľmi záležať aby si z toho študenti odniesli 100% spokojnosť a ja to len môžem potvrdiť.

Som veľmi rád, že tu máme plno možností a projektov od výmyslu sveta, len mi je ľúto, že aj žiaci, ktorých poznám (a mnohí z nich by sa v niektorých z projektoch našli a vedeli by tým niečo dokázať), tak nechcú, nemajú záujem a nerozvíjajú sa v ich nadaniach.

Ja ako žiak našej školy som veľmi rád, že ma učitelia motivujú zlepšovať sa v tom, čo ma baví a dávajú mi možnosti k zlepšeniu. Za tú dobu, čo navštevujem našu školu, môžem povedať len to, že neľutujem svoj výber a som na našej škole šťastný a chodím do nej zväčša vždy s úsmevom a radosťou.

Pridaj komentár