Prvý lyžiarsky

 Od 30. januára do 3. februára sme sa my, študenti prvých ročníkov, zúčastnili lyžiarskeho výcvikového kurzu. Noci sme trávili v Tatranskej Lesnej a dni zase na lyžiarskom svahu v Bachledovej doline.

 Už počas cesty vládla v autobuse veselá atmosféra a všetci sme sa tešili na náš prvý deň na lyžiach. Po príchode na svah sme sa rýchlo poobúvali a čakali, kým budeme môcť nastúpiť na vlek. Profesori nás však rýchlo vyviedli z omylu, keď nám oznámili, že si najprv kopec budeme musieť vyšliapať. Úsmevy z tvárí nám rýchlo zmizli, no nemali sme na výber, tak sme sa do toho hneď pustili. Po úspešnom zvládnutí náročného začiatku a rozdelení do skupín podľa zdatnosti, sa začala pravá lyžovačka.

 Aj napriek tomu, že nám počasie veľmi neprialo, nakoľko celý týždeň fúkal silný vietor a ani slnko sme si neužili, tak sme si lyžovačku vychutnali každý deň naplno. Do piatka sme sa všetci v lyžovaní zlepšili a nabrali nové skúsenosti na svahu. Cítiť to bolo najmä pri študentoch, ktorí na lyžiach stáli poprvýkrát. Aj napriek boľavým nohám a odmrznutým rukám sme každý deň lyžovali takmer 6 hodín a po vyčerpávajúcom športe sme v autobuse často navštívili aj ríšu snov.

 Po večeri sme sa zas stretávali v spoločenskej miestnosti. V utorok sa atmosféra niesla v duchu programu s názvom ,,trieda baví triedu“ a v utorok sa o program postarali žiaci starších ročníkov, ktorí nám pripravili naozaj veselé aktivity. Prvá úloha ešte náročná nebola, nakoľko sme mali len priniesť z izby zubnú pastu, no potom sa začali preteky s časom. Do troch minút sme mali svojmu spolubývajúcemu naobliekať čo najviac vrstiev na hornú časť tela. V tomto časovom limite sme si však museli ísť po ne na izby. Výherca mal na sebe až 10 vrstiev. Ďalšou aktivitou bol stoličkový tanec a poslednou párová jóga, v ktorej náročnosť cvikov postupne stúpala.

 Lyžiarsky kurz sme si všetci veľmi užili a na tento týždeň plný zážitkov budeme určite ešte dlho spomínať.

Pridaj komentár