The SHOES SDC a ich Street dance

Zamysleli ste sa niekedy nad tým odkiaľ pochádza tanec, ktorý vidíme vo filmoch? Napríklad street dance? Baby, ktoré toto čítajú, budú asi vedieť o čom hovorím (chalani, kuknite si filmy tohto žánru). A predstavte si, že niečo podobné ako vo filmoch uvidíte na vlastné oči. Hoci v menšej verzii.
Skupina The Shoes SDC nám previedla aspoň časť z tohto typu umenia. Predstavenie a podobné prázdne frázy preskočme. Prejdime do priamej akcie. Predsa práve na to ste všetci zvedaví. Môžem iba sľúbiť, že sa nudiť nebudete. Usaďte sa. Púšťa sa The SHOES SDC. Účinkujú MONSTA MADD JOKER, SIMI BEE, FAT J. Miesto deja – Športová hala. Čas: 11:39, 14.11.2017.

Ako prvé vidíme úvodný tanec, asi na uvítanie. Neskôr formality. Nepočujeme síce ani mäkké F – Monsta madd Joker  by si mal nabudúce skontrolovať mikrofón. Klapka 1. Preskočme to trochu a presuňme sa na poslanie tohto movie. Skupina The SHOES SDC  k nám prišla predniesť históriu tanca a hudby. Venovali sa hlavne pouličnému tancu… „Street dance vznikol na východnom a západnom pobreží USA. V Los Angeles a New Yorku. Boli crew, ktoré neskôr začali medzi sebou bojovať. Aj my budeme svedkami takejto battle.“ Nepredbiehajme. Poukazovali nám rôzne kroky, povedali čo-to o histórii. Potom však prišlo na lámanie chleba. Chceli, aby niektorí z nás prišli na palubovku. Niektorí išli dobrovoľne, iných akoby ťahali na popravu. Chceli, aby prišli tri dievčatá a traja chlapci. Avšak čo? Zábava musí byť. Potancovali si trochu. Potrápili sa. 

Teraz príde tá chvíľa, na ktorú ste všetci čakali. BOJ. Boj dvoch skupín. Chlapci versus dievčatá. Kto vyhrá? Kto bude porazený? To by ste chceli vedieť? Ešte nie. Ešte vám to nepoviem. Začali chlapi. Rozhodol o tom Monsta mad Joker. Samozrejme, že fandil chlapom. Následne šli baby. Vyzeralo to napínavo. Bolo naozaj ťažké vybrať výhercu. Ale ženy držia spolu. Vyhrali dievčatá. 

Rozlúčka nebola vôbec dojímavá ani  veľkolepá. Bolo to jedno obyčajné ahoj. Uvidíme sa nabudúce. Nájdeme ich vraj na FB stránke, na ktorú odkaz máte aj pod článkom.

Prajem Vám krásny predĺžený víkend a niekedy znovu pri niečom novom.

Ich FB stránka:

https://www.facebook.com/The-SHOES-SDC-254900625031292/

 

Pridaj komentár