Sto rokov športu v Rožňave

Milí študenti,

rád by som Vám dal do pozornosti knihu, ktorá vyšla len nedávno. Autorom knihy je pán Juraj Králik, pedagóg a človek, ktorý sa dlhoročne angažuje v oblasti športu.

Kniha s názvom Rožňava Sto rokov telovýchovy a športu 1845-1945. Hlavnou myšlienkou tejto knihy je zobraziť najmä širokej verejnosti oblasti športu v Rožňave.

Kniha zachytáva tri vývojové obdobia športu, a to: 1: Obdobie Rakúsko-Uhorskej monarchie (1845-1918) 2: Obdobie prvej ČSR (1919-1938) 3. Obdobie vojnových rokov (1939-1945)

V týchto obdobiach autor opisuje telovýchovné, telocvičné športy a športové kluby. Jednoznačne si každý športovec príde na svoje, nakoľko zahŕňa mnoho odvetví športu a ich významných športovcov v jednotlivých obdobiach. Mňa ako športovca zaujalo historické obdobie tenisu, nakoľko som aktívnym hráčom tohto športu a venujem sa mu viac ako desať rokov. Zaujalo ma tiež odvetvie bojových športov, keďže sa medzi športovcami nachádza aj môj prastarý otec Ján Š., ktorý bol v odvetví zápasenia nesmierne významný a úspešný v Rožňavskom športovom klube.

Kniha je motiváciou aj pre našu generáciu zachovávať významných predstaviteľov športu v našom meste a pokračovať v ich úspechoch, preto neváhajte a určite si knihu prečítajte.

Pridaj komentár