Na rožňavskom skle

foto: Rafael Stacho

Na skle maľované je jeden z tých známejších muzikálov, ktorý patrí prevažne k Poliakom. Stal sa však neoddeliteľnou súčasťou aj slovenskej dramatickej tvorby.

Teraz však k dnešnej udalosti. Akcia, na ktorej sa zúčastnila celá škola, na čele s pánom riaditeľom, bol koncert. Piesne boli popretkávané hovoreným slovom. Neprebehlo predstavenie skupiny ani nič podobné, čo trochu chýbalo. Preto dole dám odkaz na stránku pre tých, ktorých toto predstavenie zaujalo.

Celé podujatie bolo založené na piesňach z muzikálu Na skle maľované. Muzikál mal už 650 repríz. Z celkového asi dvojhodinového muzikálu, sme mali možnosť si vypočuť deväť piesní, medzitým rôzne dialógy, ktoré ozvláštnili podujatie a samozrejme nás uviedli do deja. S tým počtom si nie som úplne istá, lebo sa musím priznať, nie vždy som počúvala s počítaním. Ospravedlňujem sa.

Nie každému tento druh predstavení ulahodil, ale rada by som vedela, koľkí sú medzi vami takí, ktorým sa to páčilo. Hodím vám k tomu aj anketku, tak som zvedavá.

Podľa informácií, ktoré niektorí z nás obdržali, to malo byť divadlo. Nevyzeralo to tak. K účinkujúcim len toľko: štyria muži, z toho jeden zvukár, a ženy. Použité nástroje boli originálne, žiaden playback. Malo to hlavu aj pätu. Jediné čo mi chýbalo, bolo predstavenie sa. Podľa mňa to k tomu patrí. Avšak asi to bol plán, podľa ktorého sa riadili a my im doň kecať nemôžme.

Ja osobne poznám niekoľko piesní z tohto muzikálu. Mnohé z nich som na Youtube nenašla, ale úvodnú aj záverečnú pieseň áno – odkaz pridávam.

Dúfam, že sa vám dnešná hodina a pol kultúrneho zážitku páčila. Mali sme možnosť spoznať časť folklóru, ktorý sa dnes propaguje oveľa viac. Som rada, že som sa mohla podeliť o nejaké postrehy z dnešného „oddychového“ začiatku dňa. Stretneme sa pri nejakom novom článku a verím, že to bude už veľmi skoro.

https://www.kocovnedivadlo.sk/sk/aktuality.html

https://www.youtube.com/watch?v=tzQVzpvOiBE

Ako sa Vám dnešné predstavenie páčilo?

  • Áno, bolo to úžasné. Rád/rada by som znova niečo podobné videla. (50%, 2 Votes)
  • Bolo to fajn. Ale neoslovilo ma to. (25%, 1 Votes)
  • Boli sme. Videli sme. Nabudúce už radšej nie. (25%, 1 Votes)
  • Nie nepáčilo sa mi to. (0%, 0 Votes)

Total Voters: 4

Loading ... Loading ...

Pridaj komentár