Ukážeme, čo v nás je!

Od rána nám svieti slniečko a my, teda redaktorský tím časopisu Heuréka na Gymnáziu P.J. Šafárika sa poberáme vlakom do Zvolena (vlak samozrejme meškal ako sme na Gemeri zvyknutí) na Štúrovo pero, ktoré je zamerané práve na školské časopisy a novinárske príspevky študentov.

Už na stanici v Rožňave máme prvý zážitok – stretávame  staršiu,  ale zato veľmi energickú paniu, s ktorou sme hodili krátku a zaujímavú reč (viac v drobničke Ladislav Štúr).

Po príchode sme išli rovno do mestskej knižnice vo Zvolene, kde sa celé podujatie, ktoré trvalo dve dni, začalo. Pán Vitko spoločne s riaditeľkou knižnice započali túto súťaž a menšie zaškolenie nových a potencionálnych novinárov. V skupine online webov, kde sme sa nachádzali my, bola trojčlenná porota zložená s profesionálnych žurnalistov, ktorí hodnotili časopisy, weby, podcasty a iné online školské formy žurnalistiky. Poukázali na časté chyby, ktoré mladí žurnalisti robia a mali by sa im vyhýbať. Zámer nášho časopisu Heuréka bolo, aby sme sa priučili niečo nové a aby sme aj my mohli prísť s formou, ktorá by o rok ašpirovala na pódiové umiestenia.

Samozrejme nechýbali ani a významní hostia ako napríklad moderátor Patrik Herman (pardón, on bol porotca), Michal Kovačič s manželkou Zuzanou Kovačič-Hanzelovou, Tomáš Drucker (minister školstva a poslanec strany HLAS-SD). S hosťami bolo možné komunikovať a taktiež sa aj odfotiť či vykonať krátke interview. Nakoniec nám po dvojdňovom maratóne porota odhalila hodnotenia a výsledky, na ktoré boli zúčastnení študenti nesmierne zvedaví. Celá akcia sa niesla v pozitívnom duchu a pozitívnej nálade, najmä keď sa nám pán minister zdôveril, že ako stredoškolák mal rádio, ktoré s kamarátmi púšťal do éteru načierno. 

My sme z tejto akcie neodišli vôbec sklamaní z neocenenia našej Heuréky, práveže sme odišli s motiváciou a odhodlaním budovať náš časopis aby sme sa tu ukázali aj o rok a odchádzali už aj s oceneniami. Držte nám palce, veríme, že niečo SPOLU v Heuréke dokážeme!

Pridaj komentár